מהי שמשיית זיז ומהם השימושים שלה?

מהי שמשיית זיז ומהם השימושים שלה?

אדריכל הנוף שלכם כבר ניסח תוכנית לשיפוץ השטח החיצוני. לבנים יפות יעטרו את השבילים הרעננים, פסלים יוצבו במקומות שונים, אבל אתם תוהים מה יכול גם להעניק לכם צל, להרחיב את שטח המחייה החיצוני ולייפות אותו. או לחילופין בחר לכם שמשייה לבית העסק. על שמשיות זיז לגינה שמעתם? אם לא, המשיכו לקרוא!

 

מהי שמשיית זיז?

מבחינה טכנית, זיז הוא קורה המחוברת באופן קבוע בצד אחד בלבד, שמשמש בעיקר לצורך בניית הקורה. כאשר מדובר בעיצוב חדשני של שמשיה, מודל זה משמש כהשראה מפני שבחרו למקם את מוט התמיכה של המערכת בצד ולא במרכז.

 

סגנון זה מאפשר תצוגה ברורה ללא הפרעה מתחת לחופה, שגורמת לאינטראקציות אישיות ומושכות יותר מבחינה ויזואלית. ניתן להתקין שמשיות זיז בשטח החיצוני כדי למקסם מקום, נוחות ונוף.

 

היתרונות של שמשיות זיז

 

  1. כולנו מכירים את הפטיו של בתי מלון, עם המוט שחוסם את הנוף שמעבר לשולחן. מציאת מקום לרגליים כאשר בסיס עוגן גדול ותופס מקום רב היא גם בעיה כשממש צפוף. מה עוד שתמיד יש מישהו שיושב בשמש בגלל שהחופה אינה ניתנת לשינוי בקלות. שמשיות זיז מבטלות את כל זה, מה שהופך אותן לנוחות ואסתטיות בראש ובראשונה.

 

  1. שמשיות זיז מגדילות את מספר הדרכים שבהן אתם יכולים למקם כיסאות, שולחנות או ערסלים מתחת לחופה שלהן. ללא מוט שעובר במרכז, החלל שמתחת לחופה הופך להיות מותאם אישית לפגישות ובילויים חברתיים.

 

  1. אנשים רבים אוהבים להשתמש בשמשיות אלה גם בסביבת בריכות, מפני שהן יוצרות מרחב אינטימי שמאפשר ישיבה בחוץ עם כוס קפה בכל מקום שבו אתם רוצים לצמצם את החשיפה לשמש ישירה, רוח או גשם. ישנן מערכות משוכללות שמציעות חימום משולב עם תאורה כדי להפוך את השמשיות לשימושיות גם במהלך מזג אוויר קריר.

 

בחירת שמשיות זיז: יחידות או כפולות?

כאשר אתם מעצבים את השטח החיצוני שלכם, זרימה וקלילות צריכות לבוא לידי ביטוי. מומלץ להחליט אם שמשיה אחת מספיקה או ששמשיה כפולה היא הפתרון הטוב ביותר למצב שלכם.

 

בקרב מתקיני שמשיות אלה, ישנה נטייה להעדיף את השמשיה הכפולה עם מוט מרכזי אחד ושתי חופות צמודות זו לזו, כמו ביסטרו אינטימי. שמשיות כפולות הן גם טובות יותר בצמצום חסימות הנוף, בין אם זה על הגג או בחוף הים. שמשיה כפולה גם מוסיפה תחושה של איזון וסימטריה לחלל שהיא נמצאת בו, הודות לצורת ה-"T" היפה שלה.

 

לעומת זאת, העיצוב של השמשיה היחידה מספק אווירה קלאסית לשטח החיצוני. שמשיות יחידות יכולות להיות מסודרות בקווים ישרים או באשכולות אקראיים כדי להדגיש את התחושה של המרחב שאתם יוצרים.

 

מתחשק לכם לקנות שמשיית זיז יפה שתשפר את המראה של השטח החיצוני שלכם ותיתן לכם מענה ללא מעט בעיות? מהרו לבדוק איזו שמשיה מתאימה לכם ודאגו להתקין אותה במקצועיות.

סגירת תפריט