חליפות – איך מתאימים חליפה ללקוח

חליפות – איך מתאימים חליפה ללקוח

יש קלישאה שאומרת, כל אדם נכנס לחליפה שמתאימה לו. אם הוא ינסה להיכנס לחליפה שלא מתאימה לגודל שלו, יהיה קל מאוד להבחין בכך. מן הסתם, הקלישאה איננה מתייחסת לחליפה במונח המקורי שלה, האמיתי, קרי לבגד, הכוונה היא ליותר לאפקט התודעתי, התפקודי. אך גם כשמדובר על פריט לבוש, זה נכון.

כשאנחנו ניגשים לחנות חליפות בשביל לרכוש לעצמנו חליפה, בין אם זה ליום יום, בין אם זה לאירוע שהוזמנו אליו או יתרה מזו, לאירוע שאנחנו עומדים במרכזו, חתונה, טקס או כל דבר אחר, הרי שעלינו לרכוש חליפה שתתאים למידות שלנו. אחרת, אנחנו פשוט לא נדע איך ללבוש אותה, איך להתנהל איתה, אנחנו ניראה מוזר. יהיה קל מאוד לזהות שהחליפה איננה מתאימה לנו.

לשמחתנו, חנויות מקצועיות יודעות כיצד להתאים חליפות ללקוחות ומעבר לכך, אנחנו בעצמנו יכולים ללמוד מה מתאים ונכון לנו ומה לא. צריך לומר בהקשר זה שני דברים חשובים, ראשית, זה אולי מובן מאליו אך חשוב להדגיש את זה, לא כל מה שמתאים לאחרים מתאים לנו ולהיפך. לכל אדם מתאימה חליפה בסגנון מסוים. שנית, יש סגנונות שונים של חליפות, אנחנו יכולים לבחור כמה וכמה סגנונות, בשביל שנוכל להשתמש בהן, בכל עת שנרצה, בסיטואציה כזו או אחרת.

לפני שנסביר כיצד יכולים המוכרים בחנויות להתאים לנו חליפה, צריך לזכור, אם אנחנו רוצים שיתאימו לנו משהו נכון, משהו שיתאים וייראה עלינו טוב ויפה, אזי שאנחנו צריכים גם לפנות אל המקומות הנכונים, וכן אנחנו צריכים לדעת בדיוק מה אנחנו רוצים, מה אנחנו אוהבים.

איך מתאימים חליפה ללקוח

ראשית, יש לברר איתו באמת מה הוא אוהב. איזה סגנון, איזה צבעים, מה סוג הבד האהוב עליו. ככל שמקבלים מהלקוח יותר פרטים, כך קל יותר להחליט איזו חליפה יכולה להתאים עבורו, מה הוא מחפש.

יש מקרים רבים, בוודאי בקרב גברים שמעולם לא לבשו חליפות, שלא יודעים מה להשיב, אין תשובות ברורות. במקרים כאלה, סביר להניח שהמוכר פשוט יעזור להם להבין, יציע להם רעיונות והם יחליטו, בין אם זה בעין ובין אם זה אחרי מדידה, האם החליפה מתאימה להם או לא.

שנית, יש לברר לצורך איזה אירוע הם רוצים לקנות חליפה. האם מדובר באירוע מיוחד או משהו סטנדרטי, האם זו חליפה לשימוש חד פעמי או מעבר לכך. יש הבדל בין חליפת חתן לחליפה לפגישות עסקיות כאלה ואחרות. כל חליפה אמורה לשרת לצרכים שונים, מן הסתם.

שלישית, יש לבחון גם את המועד בו רוכשים את החליפה. האם זו חליפה לקיץ או לחורף. כאן חשוב לשים דגש גם על השאלה, מה הם פריטי הלבוש הנוספים שאמורים להיעזר בהם, מה הם פריטי הלבוש שיתלוו לחליפה, בשביל שיהיה ניתן להתאים מבחינת הצבעים ומבחינות אחרות.

סגירת תפריט