תכשיטי יהלומים: סוגי תכשיטים משובצים עם יהלום

תכשיטי יהלומים: סוגי תכשיטים משובצים עם יהלום

אי אפשר להתחרות עם הקסם של יהלומים: סמל סטטוס, מושא תשוקתם של נשים בכל העולם, מקושר למזל טוב, אצילות, שגשוג ויופי. המינרל הטהור שונה מאבני חן אחרות ונבחן בברק יוצא דופן, בעמידות גבוהה ומככב בתכשיטי יוקרה מכל הסוגים מטבעות דרך עגילים ועד שרשראות, צמידים וכמובן תליונים מרשימים.

היהלומים נמדד על פי ארבע איכויות מרכזיות: צבע, בהירות, חיתוך ומשקל. החיתוך והליטוש של היהלומים משפיע על היוקרה והנראות בין אם מדובר ביהלום עגול או יהלום לב, יהלום שצורתו כשל טיפה או משולש כאשר יש יהלומים בחיתוכים שונים שמשתלבים עם תכשיטים שמתאימים להם יותר. למשל, יהלום משולש מככב בעיקר בעגילים.

ניקיון היהלומים לרוב מופיע בדירוג כך שלפי דירוג היהלום ניתן לאמוד את מידת הניקיון. כמו כן, צבע היהלום אף הוא משפיע על יוקרתו בין אם מדובר ביהלום ורוד, לבן, צהוב, כחול וכדומה על פי נדירות היהלום.

בשנים האחרונות החלו להופיע גם יהלומים מלאכותיים – יהלומי מעבדה שמיוצרים על בני אדם במגוון טכנולוגיות ושיטות מתקדמות, אבל עדיין מבחינת איכות ומראה – אין כמו הדבר האמתי.

מהן המגמות המובילות בתכשיטים משובצים יהלומים והיכן תמצאו מבחר תכשיטים עם יהלומים אמיתיים מבלי להתפשר על איכות?

כשהיהלום פגש את הזהב

אחד השילובים האהובים בסצנת התכשיטים הוא ללא ספק החיבור בין זהב ליהלומים. לזהב יש מאפיינים נחשקים במיוחד כמו למשל, הוא מתכת נדירה בעלת עמידות יוצאת מן הכלל וברק טבעי, שפשוטה לתחזוקה ומכאן שומרת על היופי שלה למשך שנים. הזהב הוא גם מינרל טבעי ולכן נחשב להיפואלרגני, אנטי דלקתי ומתאים גם לבעלי עור רגיש ועמיד גם במים, כך שלא צריך להסירו בעת הרחצה. תכשיטי זהב עם יהלומים מופיעים במגוון וריאציות מטבעות זהב עם יהלום ועד עגילים משובחים. מומלץ לברר טרם הרכישה בכמה קרט מדובר, כי איכות ויוקרת הזהב נמדדת בקרט וככל שהקראט יותר גבוה – K24 זה היקר ביותר, אחוז הזהב הטהור בתכשיט גבוה יותר. ב-K24 יש כ-99% זהב טהור.

נפלאותיהם של צמידי הטניס

מאז ששחקנית הטניס כריס אוורט איבדה את צמיד היהלומים שלה בטורניר, הפך צמיד משובץ יהלומים לצמיד הטניס המפורסם. צמידי טניס מגיעים בשלל עיצובים עם ליטוש מוקפד בין עם שתי שיניים או ארבע שיניים ומאופיינים במראה מעודן ואלגנטי להפליא. ניתן לברר מראש את אורך הצמיד, כמה יהלומים משובצים בצמיד, באיזה ליטוש מדובר (למשל, ליטוש עגול) כאשר כאמור הליטוש האיכותי משיג תוצאה של החזרי אור מרביים וניצוץ אופטימלי. כמו כן יש חשיבות לכך שחוליות הצמיד ושיבוץ היהלומים נעשים בעבודת יד מוקפדת ושלצמיד תהיה סגירת ביטחון כפולה וסוגר לשונית נסתר כמו סוגר מנוף לבטיחות הצמיד על פרק כף היד.

היהלום מנצנץ על האוזן

עגילי היהלומים הצמודים נחשבים גם לפריט אהוב כאשר יש צמודים מסוגים שונים כולל חיבוק מסובב בתלת ממד או בעיצוב מעין חישוק. חשוב לברר מראש כמה יהלומים משובצים בכל עגיל ושהליטוש אכן באיכות גבוה ואם היהלומים עצמם עשויים זהב ואיזה סוג זהב (צהוב או לבן) וכן רמת הניקיון ושכמובן, עבודת השיבוץ נעשתה בעבודת יד מוקפדת.

אל תתפשרו על המקום ממנו אתם רוכשים עגילי, תליוני, שרשראות או צמידי יהלומים. אתר מציע קולקציה מרשימה של תכשיטי יהלומים אמיתיים בעבודת שיבוץ מוקפדת ביד כולל הקפדה על ליטוש, ניקיון היהלומים ועיצובים מרשימים במגוון סגנונות, כך שכל אחת תוכל להתפנק עם היהלום הנחשק וליהנות מהופעה עוצרת נשימה.

סגירת תפריט