סוככים יוצרים את החלל החיצוני האולטימטיבי

סוככים יוצרים את החלל החיצוני האולטימטיבי

עבור רבים מאיתנו, אזור החצר הופך לאזור הכי פופולרי בבית במהלך החודשים החמים, שבישראל הם רבים במיוחד. על מנת להפוך את המנגלים בחצר ואת אחרי הצהריים של הקיץ למהנים אפילו יותר, ישנה תוספת אשר הופכת את המרפסת החיצונית שלכם לחלל האולטימטיבי לבלות בו את הקיץ: סוכך נשלף.  

רוב הסוככים הנשלפים יכולים להיות מותקנים על כל סוג של קיר, כולל על קירות מצופים בעץ, בלבנים, בטיח או באלומיניום.

חשוב מכך, הוספת סוכך לדק או לפטיו שלכם הופכת את המקום ליותר שמיש, ויכולה להשפיע לטובה על הערך של הבית כשתרצו למכור בבוא היום. בכל מקרה, מומלץ מאוד להתייעץ עם יועץ מומחה לפני שתתחילו בפרויקט של התקנת סוכך בחצר הבית.

להלם כמה מהיתרונות בהוספת סוכך למרפסת, כמו גם שבעה דברים שיש לקחת בחשבון בבחירה ובהתקנה שלו.

מדוע להוסיף סוכך? על מנת להצל את אזור המגורים החיצוני

הצל שיוצר הסוכך יכול ליצור הבדל של עד 20 מעלות לעומת שהייה באור שמש ישיר. כך שגם במהלך חודשי הקיץ, עדיין ניתן יהיה להנות מאזור המגורים החצוני.

סוכך מעניק גם הגנה נוספת לעור מפני השמש, וישנם בדים שיכולים לחסום 99% מקרני UV המסוכנות. 

סוכך יכול להיות יעיל גם במניעת דהייה של רהיטים, שטיחים ווילונות, ולשמור על צריכת אנרגיה נמוכה. סוככים נשלפים מאפשרים חסכון באנרגיה לכל אורך השנה, בשונה מסוכך או גג קבוע שחוסך אנרגיה רק בקיץ. הצל הנוסף חותך את עלויות מיזוג האוויר בקיץ, וכשהוא נסגר בחורף מאפשר לשמש לחמם את הבית.

מספר דברים לזכור כשרוכשים סוכך נשלף

מיקום – שקלו היטב את המיקום המתאים ביותר לסוכך. האם פינת הישיבה קרובה לבית? האם ניתן להתקין אותו על הקיר של הבית? אולי עדיף סוכך נשלף שעומד עצמאית?

מדידה – כאשר מודדים את הסוכך, יש לקחת בחשבון את כל המידות הרלוונטיות. הסוכך לא חייב לכסות את כל האזור המרוצף, אבל יש לוודא שאזור הישיבה יהיה מוצל לחלוטין.

בדים – לרוב ישנם שני סוגי בדים מרכזיים: בדים אקריליים ארוכים ובדי למיניציה. בדים אקריליים ארוגים צבועים בתמיסה, מה שמונע דהייה לאורך זמן ומאפשר עיצוב שמעניק לסוכך מראה עשיר יותר. עליהם להיות בעלי ציפוי בחלקם העליון והתחתון את מנת לשפר את חסימת הקרינה והעמידות במים. בדי למיניציה מודפסים משני צידיהם ולהם מגן שהופך אותך לעמידים במים.

עלות – המחיר משתנה בהתאם למרחק מהבית, סוג הבד, הנעה וכו'.

אחריות – וודאו שיש לכם אחריות מפני פגמים, לכמה זמן ומה בדיוק היא מכסה.

סגירת תפריט